Babie leto. Jeseň bude horúca!

Babie Leto

Prvý film z druhého hlavného mesta Slovenska.

Jeseň bude horúca.

Do mesta, strateného kdesi na konci sveta, sa opäť vracia babie leto. A spolu s ním sa z výkonu trestu vracia Biely. Po desiatich rokoch väzenia prichádza domov do Košíc iba kvôli jednému. Pomstiť sa za svoju ukradnutú česť, rodinu aj mladosť. A začína sa divoká jazda ešte divokejším východom, miestnym podsvetím, rómskym getom a bočnými uličkami priamo v srdci hlavného mesta slovenskej periférie.

Biely kráča za svojím cieľom nekompromisne a bez váhania. Od začiatku napĺňa svoj krvavý plán s chladnou hlavou a takmer až rituálnou pokorou ako samuraj, ktorý už nemá žiadnu budúcnosť. A nemajú ju ani jeho protivníci. Krivý a Lopéz sa môžu rovno lúčiť so životom. Aj so svojimi špinavými obchodmi, bandou hrdlorezov a dotieravým skorumpovaným policajtom Lučkayom. Posledné zúčtovanie sa blíži rovnako nezadržateľne ako Biely. V ceste mu nič nestojí. Obete pribúdajú jedna za druhou. A tragickému koncu nedokáže zabrániť ani bývalá veľká láska Norika či cigánsky guru Ďuluš. Biely sa musí očistiť krvou aj za cenu vlastného života. V rukách zviera osud pevne ako namierenú zbraň, odhodlaný naplniť svoj údel do poslednej bodky.

Prvý film z druhého najväčšieho mesta na Slovensku prináša na plátna kín výbušnú zmes drsného humoru, napätia a akčných scén, v ktorých sa mieša krv s destilátmi, smiech so slzami a platený sex so spaľujúcou láskou. Dráma zo súčasnosti divákom sugestívne približuje bizarný mikrosvet na okraji spoločnosti, pričom úspešne spája prvky filmových žánrov ako gangsterka, pulp alebo film noir. Jedinečné herecké výkony, mrazivá atmosféra, a predovšetkým silný príbeh, to všetko robí z nového filmu Babie leto udalosť, akú Slovensko ešte nezažilo.

YouTubeFacebookIMDb

Pamätaj, keď sa meče otupia, horlivosť ochabne,sila vyprchá a zdroje vyschnú,vtedy - v tej najväčšej núdzi, povstane bojovník a ani najväčší mudrc nenapraví následky jeho skutkov.

Majster Sun

Film vznikol s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

Film vznikol s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.
SK

Babie leto · v kinách od 31.10.2013

partneri

Audiovizuálny fond
ALEF Film and Media group
Slovak Motion Picture
AVI Studio
Filmové ateliéry
UN Film
Continental film
Partneri slovenského filmu
Sapa
Kreative Energetics
Telkáč SK
Rádio Viva
Plus 7 dní
Gorila SK